Wybierz dla siebie najlepszy masaż

Można się odchudzić, rozluźnić, pozbawić się dolegliwości bólowych lub po prostu się zrelaksować. Wszystko zależy od rodzaju zabiegu. Wykonuje się je nie tylko w przypadku dolegliwości kręgosłupa. Wiele osób korzysta z usług masażysty po to, żeby się zrelaksować, inni chcą w ten sposób poprawić stan skóry, a nawet zrzucić kilka kilogramów.

Najpopularniejsze rodzaje zabiegów :

Masaż klasyczny – oddziałuje na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, więzadła, torebki stawowe, a także bezpośrednio na układ krwionośny, nerwowy i limfatyczny.

Masaż relaksacyjny – polega na stosowaniu chwytów i ucisków, które prowadzą do odprężenia pacjenta. Istotą zabiegu jest ogólne rozluźnienie mięśni i zmniejszenie napięcia układu nerwowego. Ten rodzaj masażu można połączyć z innymi metodami relaksacji, np. aromaterapią czy muzykoterapią. Jest szczególnie przydatny po długotrwałym wysiłku fizycznym i psychicznym.

Masaż odchudzający – jego celem jest rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia skóry i mięśnie, przez co przyspiesza się przemianę materii. Należy jednak pamiętać, że sam masaż nie odchudza, ale jedynie wspomaga ten proces. Jeżeli nie jest podłączony z odpowiednią dietą oraz aktywnością fizyczną, nie może być uznany za terapię odchudzajacą.

Masaż antystresowy – jest wykonywany w sposób delikatniejszy niż zwykły masaż relaksacyjny. Ważne tu jest uwzględnienie aktualnego stanu psychicznego pacjenta.

Masaż sportowy – od dawna niezbędny element treningu sportowców. Pozwala zwalczyć skutki zmęczenia spowodowane wysiłkiem fizycznym. Masaż zmęczonego mięśnia pomaga rozluźnić go i zapobiega późniejszym uszkodzeniom. Jest niezbędny w sytuacjach, gdy sportowcy muszą podjąć wysiłek, zanim zdążą odpocząć.

Masaż metodami uciskowimi – polega na silnym uciskaniu odpowiednich punktów na ciele masowanego i wywoływanie przez to efektu leczniczego.

Masaż stóp – jego celem jest likwidacja bólu i napięć w całym ciele. Ponieważ różne obszary na stopach i dłoniach odpowiadają poszczególnym częściom ciała, masujące je lub uciskając, można oddziaływać na konkretny narząd. Do właściwości leczniczych dochodzi jeszcze to, że masaż stóp jest niezwykle przyjemny.